Beňovští skřítci dosáhli na zápis do České knihy rekordů

24.08.2015 19:14

V sobotu 22. srpna letošního roku se v olomoucké ZOO konal Víkend rekordů. Pokus o  zápis do české obdoby Gunnesovy knihy v disciplíně vymalování co nejvíce sádrových odlitků v podobě lva dostal na starosti skřítek Ňufík se svými přáteli z beňovské organizace Občanská společnost DSi.

Tento pokus proběhl na základě pozvání od Olomoucké ZOO. Než ale mohl nastat tento den, beňovští skřítci museli zvládnout mnoho práce- vyrobit sádrové odlitky. Původní požadavek byl vyrobit minimálně 300 sádrových odlitků lvíčka. Skřítci se překonali a vyrobili jich mnohem více. Pracovali v časové tísni a aby bylo vše včas hotovo, lvíčci odlití a odlitky suché, sušili je pilní skřítci na sluníčku a když přišly deště, tak i přes teplé srpnové počasí si topili v kamnech ve svých příbytcích, v noci se probouzeli potem zpoceni jen aby lvíčci byli suší a připraveni k vymalování.

A nastal den D. Beňovští skřítci dovezli sádrové skřítky do olomoucké ZOO. Akce vytvoření nového českého rekordu ve vymalování co nejvíce sádrových lvíčat se konala od 10.00 dopoledne do 15.00 odpoledne. Přítomen byl komisař, který dohlížel na správný průběh pokusu o rekord. Moderátorka rádia Čas průběžně informovala návštěvníky ZOO o probíhajícím pokusu a zvala je k účasti. Členové DSi Beňov zajišťovali průběh pokusu v přestrojení za zvířátka. Konkrétně pejska, kočičku, opice, lvíčka, berušku a mravenečka.

Zvláště Standa Bureš v převleku opice se velmi snažil a informoval množství návštěvníků o průběhu pokusu a žádal je o účast při vytváření rekordu. Mladým párům tvrdil, že jejich účast jim přinese štěstí v partnerském vztahu. Dětem za vymalování předvedl King Konga.

Akce se povedla. Závěr pokusu byl 455 sádrových odlitků. Tohoto počtu odlitků DSi Beňov dosáhla už ve 14:34. Poté přicházeli další návštěvníci toužící po vymalování odlitků, kterým se členové DSi Beňov omlouvali se slovy: „Lvíčci došli.“

Pokud toužíte po beňovských skřítcích, můžete je opět vidět 29.8. ve Veselíčku u Přerova a následně 12. a 13. září 2015 v Olomouci ve Smetanových sadech na Krajských dožínkách, kde připravili na žádost pořadatelů velkolepý program a mnoho překvapení pro celou rodinu.

Za ŇTK (Ňufíčkova tisková kancelář): -bspš- 

--Kliknutím na fotorafii zobrazíte fotogalerii--